Eventy firmowe – kreując relacje, tworzysz swój sukces

Wśród wszystkich nowoczesnych narzędzi marketingowych, eventy firmowe zyskują coraz większą sympatię. Podmioty, które miały okazję sięgać po tę formę promocji, doceniły jej skuteczność w zakresie komunikacji z odbiorcą i partnerami, przydzielając im stałe miejsce w programie budżetu promocyjnego.

Kreuj bliskość

O ile rozwój wirtualnych kanałów dystrybucji i promocji znacząco wpłynął na sukces wielu firm, to warto wspomnieć też o pewnych niedogodnościach, które się z tym wiążą. Wraz z postępującą „przeprowadzką” firm do sieci, zatarciu uległy bezpośrednie relacje, zarówno z partnerami biznesowymi, jak i z Klientami. Eventy firmowe są właśnie tym narzędziem, które pozwala tworzyć bliskość w świecie, w którym odległość przestała być czynnikiem ograniczającym.

Kreuj pozycję

Według raportu IPO 2009 – „Eventy, imprezy dla firm”, w 2009 roku polskie firmy wydały 10 mld zł na eventy (1). W 2013 roku, z tego narzędzia korzystało aż 34% dużych i 6% średnich i małych przedsiębiorstw(2). W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że mówimy tu o wciąż młodej dziedzinie. Mimo to, budżet każdego roku przeznaczany na tego typu wydarzenia, utrzymuje się na stabilnym poziomie, a organizacja konferencji wykracza poza „lokalne podwórko”, obejmując także wyjazdy firm za granicę.

Kreuj lojalność

Samo pojęcie eventu nie ogranicza się jedynie do spotkań z partnerami i Klientami, ale także z pracownikami. Imprezy integracyjne odgrywają szczególne znaczenie w firmach rozproszonych na znacznym obszarze, ale nie tylko. W ten sposób budowane jest poczucie bliskości, co przekłada się na lepszą atmosferę, a w konsekwencji – na wzrost poziomu lojalności.

 

1. Dane ze strony biznes-firma.pl
2. Raport Event Marketing 201